Kto sme

 

 

 


Rasťo Geschwandtner

profesionálny tlmočník a prekladateľ, nadšenec pre alternatívne vzdelávanie. V roku 2010 inicioval vznik projektu TEDxBratislava s cieľom priniesť odlišný spôsob myslenia a formát dnes svetoznámej konferencie TED aj na Slovensko. Spolu s tímom dobrovoľníkov každoročne organizuje konferenciu TEDxBratislava a jej sprievodné aktivity. V súkromnej základnej škole Márie Montessori videol niekoľko rokov Krúžok majstrovania a pôsobil aj ako podpredseda Rady školy. Baví ho robiť s drevom, fotografovať, kresliť, učiť sa, majstrovať a rôzne vymýšľať.

 


Jana Geschwandtnerová

absolventka STU, konateľka spoločnosti ENTIA s.r.o, konzultantka v oblasti office managežmentu. Zástankyňa partnerského prístupu k deťom a alternatívneho vzdelávania, hlavne Montessori pedagogiky. Viedla kurzy kreslenia pravou mozgovou hemisférou podľa Betty Edwards. V ZŠ Márie Montessori viedla kurzy kreslenia a šitia. V letnom tábore v USA viedla aktivitu Výtvarne a remeselné práce, kde sa naplno preukázal jej pedagogický talent. Ako relax rada kreslí a maľuje.

 

 
 
 

Jana Štulrajterová

advokátka a odborníčka na obchodné právo, so snahou pomôcť v oblastiach, ktoré by mohli svet urobiť lepší. Je zástankyňa alternatívneho vzdelávania, slobody v rozhodovaní a rovnocenného prístupu k deťom. Baví ju spievanie, šport, vysokohorská turistika a rôzne aktivity pri ktorých môže byť užitočná.