Blíži sa čas, kedy budete môcť znovu podporiť nejaké občianské združenie svojimi 2% dane z príjmu. Budeme veľmi radi ak nám pomôžete rozvíjať aktivity na podporu tvorivosti a inovatívneho myslenia. Malý odpočet, čo sa nám za minulý rok podarilo:

  • Už tretí školský rok bezplatne vedieme v ZŠ Márie Montessori Krúžok majstrovania. Kvôli veľkému záujmu sme boli nútení rozdeliť deti na dve skupiny, takže s deťmi majstrujeme dve hodiny týždenne.
  • V lete sme usporiadali 2. ročník veľmi úspešnej letnej Školy majstrovania.
  • Nakúpili sme ďalšie nástroje a materiál pre potreby krúžku a Školy majstrovania.
  • Do školy sme kúpili sušičku na ovocie, aby si decká mohli sušiť jablká, ktoré potom predávali ako svoj bio-výrobok na vianočnej besiedke. Peniaze z predaja im išli do triedneho fondu.
  • Finančne sa spolupodieľame na vybudovanie kuchynky pre tretie trojročie (7.-9. ročník), aby deti mohli v škole tvoriť aj pri sporáku 🙂
  • No a už tradične sa podieľame aj na prípravách TEDxBratislava.

 

Z mailu jedného z rodičov, ktorých dieťa sa zúčastnilo na letnej Škole majstrovania:

„My sme boli a stale sme velmi nadseni z tohto projektu. Z Matusa Jakuba mam dojem, ze by najradsej v takomto mode fungoval cely skolsky rok, hoci on sa velmi rad vzdelava stylom Montessori. Neviem, ci je to to spravne pomenovanie, ale „praktickost zivota“ v Skole majstrovania mu velmi imponuje. Dufam, ze v dalsich rokoch bude viac a viac takychto projektov. Mna doslova fascinovalo, co som videla na vlastne oci ci uz „on site“, na fotkach na internete a co som pocula z Matusovho nadseneho rozpravania. Najradsej by bol vstaval rano o piatej, aby uz mohol „majstrovat“. Bol priam vo vytrzeni, v inom svete:-)

Dakujeme rodine Geschwandtnerovej a spol. za tento uzasny zazitok pre nase deti, za ich odusevnenost, kreativitu, trpezlivost a chut robit nieco pre vsetky deti. Ozaj klobuk dole, ste uzasni, ze si dokazete vytvorit priestor na podobne veci v dnesnom uponahlanom svete…“

Už vyplnené tlačivo si môžete stiahnuť tu:

Prípadne použite nasledovné údaje:

Obchodné meno alebo názov: Kreolab o.z.
Sídlo: Pavla Horova 24, 841 08 Bratislava
Právna forma: občianske združenie
Identifikačné číslo prijímateľa (IČO/SID): 42185653

V mene budúcich generácií vám srdečne ďakujeme za váš príspevok ;-)

Rasťo Geschwandtner

Viac v staršom článku: Auto na vodu alebo recept na dlhovekosť