Tak, a je to tu. Posledný deň tohtoročnej Školy majstrovania. Máme za sebou dva týždne projektov, vymýšľania a konštruovania. Zostáva nám jediný deň, počas ktorého by sme mali dokončiť projekt zo včerajšieho 11. dňa.

Ráno sa deti zobudili približne o pol siedmej. Keď som vstal aj ja, dievčatá my celé natešené rozprávali, že keď som včera večer zaspal, oni si ešte zasvietili baterku a hrali karty. Pridal sa k nim aj Matúš so susedného stanu. Tak preto tam bolo večer toľko chichúňania a šušotania. Pavla vedela, že rýchlo zaspím a tak kuli pikle. No, som zvedavý, ako im to dnes pôjde s vŕtačkami, keď tak ponocovali. Terezka musela navyše skoro ráno odísť, pretože dnes hrá futbalový zápas. Budeme si teda dnes musieť pomôcť aj bez Terezky aj bez Riška.

Skončil sa 12. záverečný deň tohtoročnej Školy majstrovania. Boli to fantastické dva týždne, na ktoré len tak ľahko nezabudneme. S deťmi bolo radosť pracovať. Na sumarizáciu mojich pocitov a zistení a plánov do budúcna si ešte nechám chvíľu času, nech sa mi to všetko rozleží v hlave a potom napíšem ešte jeden záverečný blog.

Zatiaľ, ďakujeme, že ste nás sledovali a držali nám palce. Každá vaša pozitívna reakcia nám dodávala energiu. Uvidíme sa pri nejakom ďalšom zaujímavom projekte.

Rasťo a Jana Geschwandtnerovci