Poznámka: S dnešným blogom mi pomáhala aj Pavla. Jej komentáre sú šikmým písmom.

Neviem si predstaviť ideálnejšie počasie na stanovanie. Po teplej letnej noci strávenej v stanoch na záhrade sme sa zobudili do nádherného rána. Netuším, kedy presne deti vstali, ale babička išla ráno o šiestej do obchodu o hovorila, že zo záhrady sa už ozýval krik detí. (Ja som sa tiež vyspal do ružova, pretože večer nebolo treba písať blog 🙂 Kto by aj ráno spal, keď kohúty už kikiríkajú a vy môžete vyskočiť a hneď sa ísť blázniť do siete.

Skončil sa prvý týždeň Školy majstrovania. Za ten týždeň sme toho všetci veľa zažili. Verím, že po týždni odchádzajú s lepšou predstavou, ako veci fungujú a čo sa skrýva pod plastovým krytom spotrebiča, ale tiež s vedomím, že dokážu vyriešiť aj problémy, ktoré sa na začiatku môžu zdať neprekonateľne ťažké.

Deťom ostáva ešte pár zvyšných dní prázdnin a nám po krátkom jednodňovom oddychu od pondelka nová skupina detí. Väčšina z nich je o niečo starších. Plán síce máme, ale ako vždy, necháme sa unášať predstavivosťou, želaniami a potrebami detí samotných. Jeden dva projekty budú možno podobné, ale určite budeme robiť aj veci nové. Sledujte nás, ako nám to spolu pôjde.